Müşteri Girişi :

Npc sabitleme veya sabit npc silme

Bunun için Filezilla ve notepad++ programı gerekmektedir.

 

 

 

Filezilla AçalımKIRMIZI BAYRAK

/usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_a1


Sarı Bayrak

/usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_b1Mavi Bayrak İçin

/usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_c1


 

Yukarıdakı kodları sabitleyeceginiz veya sileceğiniz npcnin bayrağına göre ayarlayacaksınız . Nasıl mı ? Örnek üzerinden anlatacağım :

 

- İlk olarak mavi bayrağa 20094 kodlu npc'yi sabitlemek istiyoruz . Önce oyundakı sabitleyeceğimiz kordinatları buluyoruz sonra mavi bayrağın

"/usr/game/share/locale/turkey/map/metin2_map_c1 " kodunu actığımız filezillaya giriyoruz daha sonra orada npc dosyasını ekrana alıyoruz . BİR BAŞKA YERE YEDEĞİNİ ALMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM!

Daha sonra ekrana attığımız npc dosyasını birlikte aç diyerek notepad++ programı ile acıyoruz . Açtıktan sonra npc bolumune o yerdekı en alt kısma eklıyorum . yazarken bır usttekinin aynısını yazın sadece npc kodu ve kordınatları değiştirin. Bütün herseyi yaptıkdan sonra geri sürükleyerek aynı filezilladan aynı yerıne bırakın üzerıne yaz deyin oyuna reboot atın . Bu işlemı tum bayraklar için yapabılırsınız.


Kaldırma işlemıne gelınce ekrana attıgınız dosyayı yıne notepad++ ile acın örneğin 20094 npc kodunu sılecegız . Actıkdan sonra CTRL+F yapıp cıkan yere kodu yazın 20094 diyerek otamatık olarak yerını bulur sonra komple o dizini silin kayıt edip filezillaya atın üzerıne yaz deyın rebootlayın.

 Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle

Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır

Also Read
Kabak Event'ini Başlatma (Görüntülenme: 5338)
Ox Event Problemi Hakkında (Görüntülenme: 4540)

resim
Süper Sunucu
  • 8 GB Ram
  • .Com .Net İsim
  • 19 TEMA-
  • Tam Garanti
  • Full DDos
  • Gerçek 3k On
nedenbiz